Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Blog
22.01.2023
Zdobení perníčků fondánovým listem
Krásné perníčky zvládne vyrobit opravdu každý. V článku naleznete fotonávod na jednoduchou přípravu perníčků ozdobených jedlými obrázky. číst celé
26.09.2020
Rozdíl mezi fondánovým listem a jedlým papírem
Pokud se ptáte, jaký je rozdíl mezi fondánovým listem a jedlým papírem a který vybrat, dozvíte se to v tomto článku. číst celé
26.09.2020
Jak správně použít fondánový list
Použití a skladování obrázků potištěných na fondánovém listu. číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Perníkový blog
  3. Jak správně použít jedlý papír
25.09.2020

Jak správně použít jedlý papír

Použití jedlého papíru

Pokud jste si zakoupili jedlý papír (s potiskem) a máte v plánu jej použít na dort či jakýkoli jiný dezert, je nutné si dát pozor na vlhkost. Jedlý papír při kontaktu s krémem, šlehačkou či jinou vlhkou surovinou všeobecně začíná měknout a rozpíjet se. Tím se ztrácí barva a obrázek se pomalu ničí. Je tedy potřeba jedlý papír pokládat vždy až na ztuhlou čokoládu, marcipán a nebo použít speciální potravinářské lepidlo (DecorGel), které máme také v nabídce. Použití DecorGelu není nezbytné, ale má několik výhod viz dále.

Doporučujeme nanést jemnou vrstvu DecorGelu na rubovou (spodní) stranu vystřiženého obrázku a pomocí čistého a suchého nože ho opatrně rozetřít. Následně přiložte jedlý papír na požadované místo. Poté potřete lícovou (vrchní) stranu obrázku přichyceného na dort (dezert) DecorGelem. Použitím DecorGelu dojde ke zvýraznění barev tisku, obrázek je lesklý a navíc se na dortu (dezertu) nezvlní. Při manipulaci s jedlým papírem musíte být velmi opatrní. Používejte jej pouze na rovné plochy, aby obrázek nepopraskal.

Pozor: Jedlý papír nesmí v žádném případě přijít do styku s vodou. Dbejte také na to, aby obrázek nepřišel do styku např. s ovocem.

Skladování jedlého papíru

Vždy uchovávejte potištěný papír na suchém místě (vlkostí se může obrázek zničit). Trvanlivost jedlého papíru je minimálně 90 dnů od potištění. Při uchování v suchu a temnu vám vydrží jedlý papír až jeden rok. V případě umístění jedlého papíru na dort, doporučujeme jeho použití ideálně do 14 dnů, papír následně pomalu vysychá a praská, později může být jeho umístění na dort náročenější a náchylnější k prasknutí.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli